O nas

Przedszkole „ŚWIAT DZIECI” to przedszkole kameralne, przyjazne dzieciom i rodzicom. Naszym celem było stworzenie na Śląsku przedszkola w którym każde dziecko czuje się szczęśliwe . Do każdego Dziecka podchodzimy indywidualnie zapewniając odpowiednią opiekę, wychowanie i edukację w środowisku lokalnym. Dzieci i ich potrzeby są dla nas inspiracją.  Robimy wszystko, żeby naszym przedszkolakom zagwarantować szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na indywidualne potrzeby każdego Dziecka.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. J.Korczak

Oferujemy bogaty program zajęć oraz profesjonalną i zaangażowaną kadrę dla której najwyższą wartością jest Dziecko i jego rozwój, dbanie o wzajemny szacunek, tolerancję oraz poszanowanie indywidualnych uczuć. Pomagamy naszym wychowankom zdobyć i  rozwijać różne umiejętności, zdolności i zaspokajać naturalne potrzeby ruchowe. Grupa przedszkolna jest wspólnotą osób uczących się i każde dziecko ma być w niej aktywne oraz wyjątkowe. Pomagamy dzieciom poznawać siebie i świat  tworząc przyjazny klimat wychowawczy.

U nas każde dziecko uczy się, rozwija i nawiązuje dobre relacje podczas znakomitej zabawy. Ważne jest dla nas, aby dziecko w przedszkolu uczyło się samodzielności. Chodzi tu zarówno o wykonywanie czynności samoobsługowych tj. ubieranie się, mycie ,jedzenie, ale tez o samodzielne, indywidualne myślenie, radzenie sobie w otoczeniu, nabieranie pewności siebie w grupie  oraz nawiązywanie dobrych  relacji z rówieśnikami. Kształcimy u maluchów nowe umiejętności poprzez pasjonujące gry i zabawy. Urozmaicone zajęcia sprawiają, że Dzieci poznają świat z różnych punktów widzenia.